Home / Vijesti / BiH / Rukometni “Zmajevi” pišu novu historiju!
Rukometni “Zmajevi” pišu novu historiju!

Rukometni “Zmajevi” su večeras na Islandu odigrali revanš utakmicu baraža za Svjetsko prvenstvo 2015

Izabranici Dragana Markovića su odigrali neriješeno, 29:29, protiv reprezentacije Islanda te su zahvaljujući golu prednosti iz prvog meča plasirali se na Svjetsko prvenstvo 2015. godine u Kataru.

Rukometni “Zmajevi” su večeras odigrali svoju historijsku utakmicu i pokazali zašto će igrati na Svjetskom prvenstvu

Benjamin Burić je bio sjajan na našem golu. Napad je funkcionisao odlično, te su naši “Zmajevi” konstantno imali prednost u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu Island je uspio sustići našu prednost te se deset posljednjih minuta doslovno vodila borba gol za gol.

Nikola Prce je postigao sedam golova u ovoj utakmici, Ivan Karačić je dodao šest, dok je Sigurdsson na drugoj strani postigao devet golova.

Fantastičnom igrom smo uspjeli da sačuvamo rezultat iz prve utakmice te nas je gol prednosti iz Sarajeva i odveo na Svjetsko prvenstvo.